واکنش مجلس مشورتی عربستان به مصوبه سنای آمریکا ضد بن سلمان

به گزارش مجله میهن 128 به نقل از خبرگزاری عربستان، مجلس مشورتی عربستان به قطعنامه سنای آمریکا علیه بن سلمان واکنش نشان داد و آنرا به مثابه دخالت در امور داخلی این کشور توصیف و آنرا محکوم کرد.

واکنش مجلس مشورتی عربستان به مصوبه سنای آمریکا ضد بن سلمان

مجلس مشورتی عربستان این مصوبه سنای آمریکا را ادعا و اتهام توصیف کرد.

در بیانیه مجلس مشورتی سعودی آمده است که سعودی ها به شکل قاطع با تعرض به رهبران خود شامل ملک سلمان و ولیعهد یا تعدی به حاکمیت و تعرض به جایگاه عربستان مخالفند.

این مجلس اعلام کرد: موضع مجلس سنای آمریکا برگرفته از نقش مجالس پارلمانی در تقویت روابط دوستی میان کشورها به شکل رسمی و مردمی نیست و نباید کشمکش های سیاسی در داخل آمریکا زمینه ساز تعدی به کشوری در حد عربستان باشد. عربستان جایگاه برجسته ای در قلوب اعراب و مسلمانان دارد! و نقش عربستان در مقابله با تروریسم و تبادل اطلاعاتی درباره عملیات تروریستی ایفا کرده است!

شایان ذکر است که قبلا یک منبع مسئول در وزارت خارجه عربستان با صدور بیانیه ای تصویب قطعنامه علیه این کشور در سنای آمریکا را محکوم کرد و آن را مداخله در امور داخلی عربستان خواند.

بر اساس این گزارش، عربستان مواضع سنا را ادعاهای واهی خوانده و اعلام کرد که این ادعاها باعث تضعیف نقش منطقه ای و بین المللی ریاض خواهد شد.

گفتنی است که سنای آمریکا پنجشنبه گذشته دو قطعنامه علیه عربستان سعودی در ارتباط با جنگ یمن و ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی به تصویب رساند.

در بخش هایی از قطعنامه سنای آمریکا به رفتارهای نگران کننده حکومت سعودی در زمینه های مختلف از جمله جنگ یمن، حبس سعد الحریری نخست وزیر لبنان، تضعیف وحدت شورای همکاری خلیج فارس، اخراج سفیر کانادا، سرکوب مخالفان و قتل خاشقجی اشاره شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 174

به "واکنش مجلس مشورتی عربستان به مصوبه سنای آمریکا ضد بن سلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مجلس مشورتی عربستان به مصوبه سنای آمریکا ضد بن سلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید