هایکو ماس: تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به ترکیه متوقف می گردد

به گزارش مجله میهن 128، برلین با توجه به عملیات نظامی ترکیه در خاک سوریه صادرات سلاح و تمامی تجهیزات نظامی که امکان دارد آنکارا از آن در حمله به این کشور استفاده کند را متوقف می نماید.

هایکو ماس: تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به ترکیه متوقف می گردد

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در گفت وگو با نشریه بیلد از توقف صادرات سلاح به ترکیه تا اطلاع ثانوی اطلاع داد.

به گفته وی برلین به خاطر حمله نظامی ترکیه به سوریه هیچ گونه مجوز جدیدی برای ارسال تسلیحات و تجهیزات نظامی که امکان دارد در این حمله نظامی از سوی ترکیه به کار گرفته گردد، صادر نمی نماید.

روز پنج شنبه نیز معاون نمایندگی آلمان در سازمان ملل متحد با محکوم کردن حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه تاکید نمود این عملیات باعث افزایش بی ثباتی در منطقه و تقویت داعش خواهد شد.

ورگن شولتس پیش از حضور در نشست شورای امنیت در جمع مجله میهن 128 این مطلب را مطرح نمود و اضافه نمود: شورای امنیت درباره حمله ترکیه به سوریه و دیگر موضوعات نشستی غیرعلنی برگزار کرد.

وی با تاکید بر اینکه آلمان در شدیدترین حالت، حمله یکجانبه ترکیه به شمال سوریه را محکوم می نماید، ادامه داد: ما می ترسیم این عملیات منجر به افزایش بی ثباتی در کل منطقه و همچنین تقویت داعش گردد.

آلمان به نمایندگی از پنج کشور اروپایی عضو شورای امنیت، (انگلیس، فرانسه، بلژیک، آلمان و لهستان) درخواست نموده بود که نشست غیرعلنی شورای امنیت درباره موضوع سوریه، پیش از نشست رسمی پنج شنبه برگزار گردد.

عملیات چشمه صلح ترکیه در شمال سوریه امروز (شنبه) در حالی وارد سومین روز خود شده که گفته شده تاکنون بیش از 340 غیر نظامی کشته، صدها نفر زخمی و هزار نفر از ساکنان این مناطق از خانه های خود آواره شده اند و این در حالی است که منابع ترکیه گفته اند که عملیات این کشور در سراسر مرزهای دو کشور همچنان ادامه خواهد داشت.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 2 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 128

به "هایکو ماس: تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به ترکیه متوقف می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هایکو ماس: تا اطلاع ثانوی صادرات سلاح به ترکیه متوقف می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید