نحوه اعتراض به قطع یارانه نقدی

به گزارش مجله میهن 128، آن دسته از سرپرستان خانوارهایی که به قطع یارانه نقدی خود اعتراض دارند باید با در دست داشتن مدارک شناسایی به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه نمایند.

نحوه اعتراض به قطع یارانه نقدی

به گزارش گروه رسانه های مجله میهن 128، آن دسته از سرپرستان خانوارهایی که به قطع یارانه نقدی خود اعتراض دارند باید با در دست داشتن مدارک شناسایی به دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه نمایند .

سه شنبه شب هفته جاری دولت بالاخره در تصمیمی دیرهنگام اما درست یارانه نقدی دهک های بالای درآمدی را براساس تکلیف قانون بودجه سال 98 کل کشور قطع کرد .

آنگونه که سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 قانون بودجه 98 دیشب اعلام نموده، سه شنبه شب یارانه نقدی 200 هزار خانوار مشمول بر 600 هزار نفر دهک های بالای درآمدی قطع شده است .

بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی و آیین نامه های مربوطه خانوارهای ایرانی بر اساس تمامی اطلاعات ثبتی مانند مسافرت های خارجی، خودروهایی که فرد دارد، نوع شغل، کارفرما بودن و تعداد پرسنل، معاملات اجرا شده، دارایی های مختلف و کلیه اطلاعاتی که روی کد ملی فرد ثبت شده دهک بندی شده اند. یعنی از گروه های کم درآمد تا پردرآمد دسته بندی می شوند .

بر اساس مجموعه شاخص های مختلف، گروه های پردرآمد شناسایی شده اند و از بین این گروه ها در شهریورماه تنها به میزان همان عدد اعلام شده، یارانه این افراد حذف شده است .

سرپرستان خانوارهایی که یارانه شان حذف شده است به توضیح زیر می توانند درخواست رسیدگی مجدد به منظور برقراری یارانه شان را انجام دهند:

ابتدا به این افراد پیامک زده می گردد. هموطنان عزیز در دریافت پیامک به این نکته توجه داشته باشند. پیامک حتماً با سربرگ یارانه ارسال خواهد شد (اطلاع رسانی به وسیله شماره نادرست است) و بالای صفحه باید به انگلیسی کلمه یارانه (Yarane) نوشته شده باشد. افراد بعد از دریافت پیامک می توانند به پیشخوان خدمات الکترونیک دولت مراجعه نمایند. تاریخ مراجعه هم در پیامک تعیین شده است .

در ایران حدود 6000 دفتر پیشخوان وجود دارد و افراد می توانند به هر یک از این دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند. در هنگام مراجعه نیز باید به این نکات توجه گردد :

یکم: با همان شماره همراهی که به افراد پیامک زده شده باید مراجعه نمایند و همان موبایل و پیامک را باید به پیشخوان دولت ارایٔه دهند .

دوم : در هنگام مراجعه، کارت ملی معتبر، شناسنامه، گذرنامه و گواهینامه که جزو کارت های شناسایی معتبر است باید همراه باشد .

سوم: در پیشخوان دولت یک فرم رضایتنامه به افراد داده می گردد مبنی بر اینکه دولت اجازه دارد به کلیه اطلاعات اقتصادی و بانکی آنها دسترسی پیدا کند. این رضایتنامه را به دقت مطالعه و به پیشخوان تحویل دهند. از طرف پیشخوان یک کد رهگیری به موبایلی که به نام سرپرست خانوار است، ارسال می گردد. افراد باید کاملاً دقت نمایند که تنها سرپرست خانوار یارانه بگیر باید به پیشخوان مراجعه کند و حتماً با شماره همراهی که به نام خود سرپرست ثبت شده حضور یابند. بنابراین اگر با موبایل فرددیگری مراجعه نمایند برای پیشخوان قابل قبول نیست .

بعد از دریافت کد پیگیری، افراد باید به سامانه yaraneh.mcls.gov.ir مراجعه نمایند که در آن سامانه کد رهگیری و کدملی را وارد نمایند .

در صورتی که نسبت به این مورد درخواست آنالیز مجدد وجود داشته باشد، افراد می توانند درخواست خود را در حداقل 200 کلمه در همان سامانه درج نمایند و پس از آنالیز، نتیجه آن به شماره تماس شان ارسال خواهد شد .

منبع:مهر

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 44

به "نحوه اعتراض به قطع یارانه نقدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه اعتراض به قطع یارانه نقدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید