لغو تورهای گردشگری فرانسه

به گزارش مجله میهن 128، بحران های پی درپی در پاریس، بسته شدن مرزها و فرودگاه، تعلیق ویزای شینگن به مدت یک ماه و الزام برای داشتن ویزای ملی هنگام ورود به فرانسه، موجب لغو تورهای گردشگری ایران به فرانسه نیز شده است. پاریس در سال 2013 پس از لندن پر بازدیدترین شهر دنیا نام گرفته بود.

لغو تورهای گردشگری فرانسه

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات ویزای مالتیپل کانادا تضمینی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

در روزهای اخیر پاریس صحنه وقوع 6 حمله تروریستی بود. چند انفجار در ورزشگاه پاریس و گروگان گیری خونین در این شهر باعث شده تا گردشگران احساس ناامنی نمایند. دولت فرانسه نیز خاطرنشان کرد که توافق نامه شینگن را به طور موقت به حالت تعلیق درآورده و در مرزهای این کشور تدابیر امنیتی شدیدی اعمال می گردد. این اقدام به طور موقت بوده و فرانسه مشارکت خود در توافق نامه شینگن را به مدت یک ماه از 13 نوامبر به حالت تعلیق درآورده است. در این مدت شهروندان خارجی که دارای ویزای شینگن هستند، نمی توانند بدون ویزای فرانسه وارد این کشور شوند؛ این بدان معناست که اگر کسی بخواهد وارد فرانسه گردد، باید ویزای ملی فرانسه را به همراه ویزای شینگن دریافت کند. اکنون ایرانیانی که در این روزها قصد سفر به پاریس دارند نیز دچار مشکل شدند. آن ها می بایست ویزای شینگن خود را به سفارت خانه ها تحویل داده و یک ویزای ملی ویژه این کشور نیز دریافت نمایند. اما بسیاری از گردشگران ایرانی اکنون از ثبت نام برای شرکت در تورهای گردشگری این کشور به دلیل اتفاقات اتفاق افتاده خودداری می نمایند. حتی دفاتر خدمات مسافرتی نیز این ثبت نام را انجام نمی دهند. دفاتر خدمات مسافرتی اعلام می نمایند که به آن ها هنوز ابلاغ نشده که نمی توانند برای فرانسه تور ببرند یا نه؛ اما ازآنجاکه دولت فرانسه اعلام نموده گردشگران باید ویزای ملی داشته باشند و این شهر ناامن شده است، از بستن پکیج تور برای این کشور خودداری می نمایند. حتی بعضی از گردشگران سفر خود را لغو نموده اند. دراین باره، محمدحسن کرمانی رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرت هوایی و دنیاگردی گفت:

باید دفاتر خدمات مسافرتی که تور پاریس می فروشند برای تورهایی که تا ده روز آینده فروخته می گردد چاره اندیشی کند. اکنون معلوم نیست که سیاست دولت فرانسه برای بستن مرزها تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. بااین حال طبیعی است که در دو هفته آینده باید این سفرها را مدیریت کرد. حداقل این است که باید زمان اجرای تورهای گردشگری فرانسه را به عقب برد و یا جهت عوض گردد. البته در تغییر جهت نیز با توجه به شرایط پیش آمده مشکلاتی پیش می آید.وی با اشاره به قوانین دریافت ویزای شینگن گفت:باید از هر کشوری که ویزای شینگن می گیرید، ورود اولتان نیز از مرز همان کشور باشد. این مورد برای کسانی که با این ویزا تردد زیاد می نمایند، با ریسک روبرو است. حتی اگر پروازها تغییر کند و از فرانکفورت و یا رم وارد فرانسه شوند، در مرز این کشور جلوی ورودشان را می گیرند اما اگر با قطارهای بین المللی نیز وارد شوند، در آنجا بازهم مشکل ایجاد می گردد. بنابراین همکاران ما در دفاتر خدمات مسافرتی بهتر است که تا یک ماه آینده زمان برگزاری تورهای فرانسه را به تأخیر بیندازند تا پس از این مدت ببینیم سیاست دولت فرانسه چیست. هر راهی برای ورود به این کشور ممکن است با ریسکی روبرو باشد که الان قابل پیش بینی نیست.در حال حاضر 11 ایستگاه مترو در شهر پاریس بسته است و بسیاری از سرویس های اتوبوس در سطح شهر نیز مختل شده و تدابیر شدید امنیتی نیز در ترمینال های مسافربری ویژه قطار و همچنین فرودگاه برقرار است. بسیاری از پروازها به مقصد پاریس با شنیدن خبر کشتار در شهر با تأخیر همراه شده است. پاریس در سال 2013 پس از لندن پر بازدیدترین شهر دنیا نام گرفته بود. منبع: خبرگزاری مهرمنبع: کجارو
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 327

به "لغو تورهای گردشگری فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو تورهای گردشگری فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید