لزوم شفاف سازی در موضوع بازداشت شهرداران به مردم

به گزارش مجله میهن 128، خبرگزاری خبرنگاران- عضو شورای شهر تهران، اطلاع رسانی دقیق شهرداری تهران در مورد موضوع دستگیری دو نفر از شهرداران مناطق این شهر را خواهان شد.

لزوم شفاف سازی در موضوع بازداشت شهرداران به مردم

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، محمد جواد حق شناس در جلسه امروز شورای شهر و در تذکری به شهردار تهران، گفت: در هفته ای که گذشت متاسفانه دو نفر از همکاران ما در شهرداری های منطقه 8 و 2 توسط مقامات امنیتی و با دستور مقامات قضایی دستگیر شدند، ابعاد ماجرا متاسفانه برای شهفرایندان و پیگیری نمایندگان مسائل شهر هنوز روشن نیست.

آقای حق شناس ادامه داد: با توجه به حساسیتی که جامعه نسبت به مسائل شهر تهران دارد، انتظار می رود اطلاع رسانی دقیق توسط شهردار محترم تهران که فقط یک توئیت از ایشان صادر شده است برای ذی نفعان اصلی که مردم شهر هستند و نمایندگانشان صورت پذیرد. انتظار است که این اطلاعات تا جایی که به نحوه رسیدگی و چارچوب آن آسیب نمی رساند در اختیار جامعه و رسانه ها قرار گیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران اضافه نمود: در چند روز گذشته تماس های زیادی توسط خبرنگاران با من گرفته شده و با دیگر همکاران هم داشته اند، برای اینکه از این بابت وحدت رویه در اطلاع رسانی داشته باشیم، قطعا حضرتعالی یا سخنگوی محترم شورا به این مهم توجه داشته باشند.

حق شناس اضافه نمود: از سوی دیگر انتظار داریم؛ قوه محترم قضایی و ریاست عالی آن به این مهم توجه نمایند که افکار عمومی و جامعه را در جریان فرایند رسیدگی ها قرار دهند. در حالیکه ما شاهد هستیم متاسفانه با گذشت چند سال که از دستگیری قائم مقام وقت شهرداری تهران در سال 1396 می گذرد، متاسفانه ما هیچ خبر دقیق و روشنی از میزان هدر رفت اموال مردم، (سخن از بیش از چند هزار میلیارد تومان اختلاس است) به افکار عمومی داده نشده و نمایندگان مردم که ذی نفعان اصلی این ماجرا هستند نیز اطلاعی ندارند که در این حوزه وظیفه نمایندگی مردم ایجاب می نماید پیگیر حقوق مردم باشند.

حق شناس ادامه داد: در اینکه این میزان هدر رفت چگونه بوده، تضییع حقوق چگونه شکل گرفته و اینکه به هر حال شهفرایندان علی القاعده به عنوان صاحبان اصلی این سرمایه نامحرم نیستند، متاسفانه این رویکرد مورد توجه قرار نگرفته است.

این عضو شورا اضافه نمود: البته بهانه ای که مطرح شده حتی در آن مقطع اینکه، چون سابقه کار این متهمان نظامی بوده و به دادگاه نظامی احاله شده در حالیکه موقعیت کار و موقعیت خدمت اصلا نظامی نیست، حالا چرا این فرایند اتخاذ شده محل پرسش و سوال است حداقل انتظار شرح می رود.

حق شناس اضافه نمود: خواهش می کنم که یادمان نرود مردم صاحبان اصلی شهر و صاحبان اصلی انقلاب هستند و نامحرم نیستند و با گذشت بیش از سه و نیم سال از این ماجرا انتظار داریم که نه تنها در این موضوع بلکه موضوعی که در هفته پیش گذشت، مردم و افکار عمومی را از آنچه که می گذرد مستحضر نمایند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 3 اسفند 1399 بروزرسانی: 3 اسفند 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1055

به "لزوم شفاف سازی در موضوع بازداشت شهرداران به مردم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لزوم شفاف سازی در موضوع بازداشت شهرداران به مردم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید