علائم جدید کرونا را بشناسید

به گزارش مجله میهن 128، رئیس مرکز اورژانس تهران گفت: با شروع شیوع کرونا تعداد تماس های مردم با اورژانس در کشور حداقل 4 برابر شد و با سیستم ارتباطی ما روزانه تا 30 هزار تماس گرفته شده است.

علائم جدید کرونا را بشناسید

به گزارش مجله میهن 128 از فارس، پیمان صابریان، رئیس اورژانس تهران در نشست خبری مجازی که با حضور مجله میهن 128 برگزارش شد، گفت:در این روزهای اخیر انتقال بیماران کاهش داشته اما بیماران که منتقل می کنیم بدحال تر هستند و افرادی که انتقال می دهیم بلافاصله از اورژانس به آی سی یو منتقل می شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اتفاقات در اتفاق افتاده در کشور چین دپوی تجهیزات خوبی قبل از ورود کرونا انجام دادیم و با شیوع کرونا تماس های ما از ابتدای اسفند با اورژانس در کشور حداقل 4 برابر شد.

رئیس مرکز اورژانس تهران اضافه نمود: دیسپچی ظرف 3 ساعت طراحی کردیم و مشاوره های لازم به مردم و تماس گیرندگان شروع شد و روزانه تا 30 هزار تماس با این سیستم برقرار شده است.

انتقال روزانه 120 بیمار بین بیمارستانی

رئیس اورژانس تهران با اشاره به انتقال بین بیمارستانی در شهر تهران گفت: این موضوع تا کنون سابقه نداشته که تمام بیماران را از بیمارستانی به بیمارستان دیگری انتقال دهیم اما ما روزانه تا 120 بیمار را بین بیمارستان ها انتقال داده ایم.

ضدعفونی 20 دقیقه ای آمبولانس ها پس ار انجام هر مأموریت

صابریان با بیان اینکه آمبولانس های ویژه بیماران کرونا را از سایر بیماران جدا نموده ایم، اضافه نمود: این آمبولانس ها پس از انتقال بیماران 15 تا 20 دقیقه ضدعفونی شده و وارد چرخه فعالیت می شوند.

وی با اشاره به فعالیت تمام وقت نیروهای اورژانس، گفت: در زمان هایی که نیروها در حالت استراحت بودند به منزل نمی فرایند و در مکان هایی خاص به استراحت می پردازند. البته تقریبا نیروهای ما یا به منزل نرفته یا هر دو هفته یک بار به منزل رفته اند.

بروز بودن آموزش های ارائه شده به نیروها درباره کرونا

رئیس اورژانس تهران با بیان اینکه تمام مقالات جدیدی که در حوزه کرونا ارائه می گردد مورد رصد قرار می گیرد، اضافه نمود: این مقالات به ادارات آموزش اورژانس ارجاع داده می گردد و بر اساس آن نیروها آموزش های جدید را فرا می گیرند.

ابتلا 72 نیروی اورژانس به کرونا

صابریان با اشاره به اینکه 72 نفر از نیروهای اورژانس به کرونا مبتلا شده اند، گفت: یک نفر از نیروهای اورژانس با 28 ساله سابقه کار در راه خدمت به عنوان شهید خدمت جان داده است.

بدن درد و مسائل گوارشی علائم جدید کرونا

وی با اشاره به اینکه اکنون کرونا با علائم جدیدی مانند علائم گوارشی و بدن درد بروز پیدا می نماید، یادآور شد: فکر می کنم در هیچ جا کمبود نیرو مانند اورژانس وجود نداشته باشد. ضمن اینکه بیشترین خدمات در شهر تهران ارائه شده چرا که تجهیزات بیشتری وجود داشته و آموز ش های لازم نیز ارائه می گردد.

رئیس اورژانس تهران با بیان اینکه در تهران روزانه تا 5 هزار ماموریت اجرا شده است، ابراز داشت: انتقال افراد مسن مشکوک به کرونا، بیشترین افراد انتقالی بوده و تعداد محدودی نیز بچه ها مشکوک به کرونا انتقال داده ایم. ضمن اینکه بیشترین بازه سنی مربوط به افراد بیش از 60 سال بوده است.

صابریان با تاکید بر اینکه نظارت مستمر بر آمبولانس های بخش خصوصی در سطح تهران، یادآور شد: بیش از 50 درصد آمبولانس ها شرایط خوب و به روزی دارند.

امکانات اورژانسی مربوط به کرونا در حد استانداردهای جهان

وی درباره تطابق امکانات اورژانس با امکانات اورژانسی سایر کشورها، به ویژه در شرایط شیوع کرونا، اضافه نمود: ما از به روز ترین و بالاترین کیفیت در حوزه تجهیزاتی برخوردار هستیم ضمن اینکه در شهر تهران 230 آمبولانس داریم که این تعداد در هیچ شهر جهان وجودندارد.

زمان رسیدن آمبولانس به بیمار

رئیس اورژانس تهران در باره تاثیر عدم اجرای طرح ترافیک در زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران، متذکر شد: این موضوع از قبل نیز وجود داشت اما زمان رسیدن اورژانس بر بالین بیماران و انتقال آنان به مراکز درمانی همان 14 تا 16 دقیقه است.

صابریان با اشاره به اینکه شرایط جسمانی کولیوند رئیس اورژانس کشور مطلوب است، اضافه نمود: وی به زودی در محل کار حاضر خواهد شد.

بالارفتن هزینه مأموریت های اورژانس

وی با تاکید بر اینکه هر بیماری که با اورژانس تماس گرفته و احتیاج به انتقال داشته باشد، بدون در نظر دریافت شرایط بیمار آن را انتقال می دهیم، یادآور شد: استفاده از امکانات ویژه مربوط به کرونا، مانند ماسک، دستکش و شیلد باعث بالا رفتن حجم ریالی ماموریت های ما شده است.

رئیس اورژانس تهران در باره اینکه چرا بیماران انتقالی بدحال تر شده اند، توضیح داد: علت بدحال شدن بیماران در شرایط فعلی این است که این افراد در قرنطینه خانگی می مانند و وقتی به مرحله ای می رسند که احتیاج به اورژانس دارند تماس گرفته و انتقال پیدا می نمایند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 587

به "علائم جدید کرونا را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم جدید کرونا را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید