ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد چقدر است؟

به گزارش مجله میهن 128، رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با اشاره به ظرفیت پذیرش بدون آزمون در این دانشگاه گفت: امروز دوشنبه 14 مهرماه آخرین فرصت برای ثبت نام براساس سوابق تحصیلی است.

ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد چقدر است؟

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات اقامت تحصیلی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری خبرنگاران، درباره زمان پذیرش دانشجویان جدید در رشته های بدون آزمون دانشگاه آزاد گفت: پذیرش دانشجویان بدون آزمون، از لحاظ زمان بندی همزمان با جدول زمانبندی سایر زیر نظام هاست. مطابق با مصوبه شورای سنجش پذیرش، اعلام نتایج پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در تمامی زیرنظام ها به صورت هماهنگ و در یک تاریخ خواهد بود که بسته به شرایط بین 5 تا 10 روز بعد از بسته شدن سامانه در تاریخ 14 مهر خواهد بود.

وی اضافه نمود: بلافاصله بعد از اعلام نتایج، پذیرش الکترونیکی داوطلب به وسیله سامانه آموزشیار دانشگاه آزاد اسلامی آغاز خواهد شد و زمان اعلام مراجعه حضوری و ارائه اصل مدرک بارگزاری شده در سامانه آموزشیار و انتخاب واحد مطابق با جدول زمان بندی واحدها به داوطلب اعلام می گردد.

وی با اشاره به اینکه قطعا امروز (دوشنبه 14 مهرماه) روز آخر ثبت نام بدون آزمون ها است، اظهار داشت: امکان تمدید پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی به وسیله سامانه ثبت نام مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی وجود ندارد.

رئیس مرکز سنجش، پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد گفت: چند روزی برای آنالیز و پردازش سوابق تحصیلی و انتخاب داوطلبین احتیاج داریم که بعد از اتمام آن، در یک تاریخ مشخص اعلام نتایج صورت می گیرد و داوطلبین بر اساس اولویت انتخابی که دارند، پذیرش خواهند شد.

وی ادامه داد:داوطلبین پس از اعلام نتیجه با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش پذیرش و امور فارغ التحصیلی دانشگاه آزاد گفت: دانشجویان جدید می توانند با استفاده از هدایت های انجام شده در کارنامه در سامانه آموزشیار وارد شده و به صورت مجازی پیش ثبت نام نمایند و سپس طبق همان پروتکل ها و رویه های معمول هرساله ثبت نام، حداقل یک بار باید به واحد مراجعه نمایند و مدارکشان را برای آنالیز اصالت و .... ارائه داده و پس از انجام تشریفات اداری انتخاب واحد نمایند.

کاظمی درباره آمار ثبت نامی ها گفت: تا به امروز 253 هزار و 70 نفر در پذیرش براساس سوابق تحصیلی، ثبت نام نموده اند که پیش بینی ما این است که این عدد تا سرانجام مهلت ثبت نام به 270 هزار نفر برسد.

وی ادامه داد: تعداد جایگاه های بدون آزمونی که بر اساس سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد وجود دارد، 980 هزار جایگاه است.

کاظمی با بیان اینکه تعداد ثبت نامی ما در سامانه، در مقایسه با سال قبل افزایش داشته است، گفت: منتها باید منتظر بمانیم و ببینیم چند نفر ثبت نام را نهایی و آغاز به تحصیل می نمایند. بین انتخاب هایی که در دانشگاه آزاد وجود دارد؛ انتخاب های با آزمون و انتخاب های بر اساس سوابق تحصیلی، داوطلب مختار است که از این فرصت استفاده کند و ادامه تحصیل بدهد.

منبع: مهر

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 22 آبان 1399 بروزرسانی: 22 آبان 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 856

به "ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد چقدر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد چقدر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید