صادرات لوازم خانگی تا 1404 دو برابر واردات می گردد

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران، رضا فاطمی امین روز شنبه در نشست هم اندیشی با تولیدکنندگان لوازم خانگی و آنالیز اهداف و برنامه های این صنعت اظهار کرد: آمارها نشان می دهد که اندازه صادرات تولیدات لوازم خانگی بسیار کمتر از واردات در این بخش است.

صادرات لوازم خانگی تا 1404 دو برابر واردات می گردد

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برنامه ریزی ها باید به گونه ای باشد که سال آینده شاهد رشد 50 درصدی صادرات نسبت به واردات باشیم، اظهار داشت: تراز مناسب در واردات و صادرات لوازم خانگی در سال 1402 هدف بعدی در این بخش است.

وی با تاکید بر اینکه برخلاف رشد فراوری در لوازم خانگی نسبت صادرات به واردات قابل دفاع نیست، اضافه کرد: این فرایند باید تا سال 1404 به رشد دو برابری صادرات نسبت به واردات منتج گردد.

وزیر صنعت با بیان اینکه در تنوع و مقدار فراوریات لوازم خانگی در صندلی مناسبی قرار گرفته ایم، تاکید نمود: باید توجه کرد که راستا رشد و توسعه فراوریات ادامه پیدا کند و دچار روزمرگی در این زمینه نرسیم.

وی با بیان اینکه بنگاه ها باید در برنامه ها با وزارتخانه هم اندیشی داشته باشد، توضیح داد: هر بنگاه باید اهدافی را بر عهده بگیرند تا در بخش کلان وزارت صنعت مدیریت کند.

منبع: ایرنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 1 آبان 1400 بروزرسانی: 1 آبان 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1439

به "صادرات لوازم خانگی تا 1404 دو برابر واردات می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات لوازم خانگی تا 1404 دو برابر واردات می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید