شبکه خارجی با ابزار داخلی پشت بحران ارزی در لبنان

به گزارش مجله میهن 128، یک روزنامه لبنانی نوشت، گروه های مافیایی و شبکه خارجی در پشت پرده بحران دلار در لبنان قرار دارند و این کار را با همکاری طرف های داخلی انجام می دهند.

شبکه خارجی با ابزار داخلی پشت بحران ارزی در لبنان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارزش لیر لبنان در برابر دلار چند وقتی است به شدت سقوط کرده و اعتراضات مردمی به خاطر این موضوع گاه گاهی در نقاط مختلف لبنان دیده می شود.

روزنامه الجمهوریه در گزارشی در این باره نوشت، گروه های سازمان یافته و مافیا این بحران ارزی را در لبنان به راه انداخته اند و برخی از صرافان و بانکداران هم بخشی از این جریان هستند اما مافیای اصلی همان طرفی است که بازار سیاه را می چرخاند و با پرش های دیوانه وار و غیرواقعی سعی می کند دلار را به بالاترین قیمت برساند.

این روزنامه در پاسخ به این سوال که چه کسی در پشت این مافیای بزرگ قرار گرفته است، نوشت، شکی نیست که عوامل متعددی باعث این فروپاشی مالی است و مهم ترین آنها ضعف قدرت و عدم ابتکار عمل، نبود اعتماد مردمی به سیستم سیاسی و اقدامات دولت بویژه اقدامات مربوط به حمایت از لیر است. اما درباره این مافیای بزرگ شواهد اثبات شده حاکی از آن است که شبکه ای خارجی با ابزارهای داخلی متعدد در پشت پرده این موضوع قرار گرفته است.

هفته جاری، محمد فهمی وزیر کشور لبنان اظهار داشت، مسئولان این کشور چهار شخص را در یک هواپیمای ترکیه ای بازداشت کرده اند که چهار میلیون دلار را به لبنان منتقل می کرده اند.

بر اساس گزارش شبکه المیادین، فهمی در ادامه درباره انتقال این دلارها با حالت پرسشی گفت، آیا این پولها برای بازی با قیمت دلار است یا برای تغذیه تحرکات خشونت آمیز تعیین در خیابان؟

وی ضمن تأکید بر دخالت ترکیه برای متشنج کردن شرایط لبنان اضافه کرد: دستورها از ترکیه و از طریق شبکه های اجتماعی به برخی طرف های تحرکات مردمی می رسد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 715

به "شبکه خارجی با ابزار داخلی پشت بحران ارزی در لبنان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه خارجی با ابزار داخلی پشت بحران ارزی در لبنان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید