سود سهام عدالت سال 98 واریز شد

به گزارش مجله میهن 128، به گزارش خبرنگاران، حسن شجاعی رئیس کمیسیون اصل نود مجلس روز یکشنبه 30 آبان ماه امسال در توئیتی نوشت، این کمیسیون پیگیر عدم واریز 10 درصد از سود سهام عدالت مربوط به عملکرد سال 98 است.

سود سهام عدالت سال 98 واریز شد

10 درصد از سود سهام عدالت 50 میلیون سهامدار از سال 98 پرداخت نشده و با گذشت 8 ماه هنوز از سود سهام سال 99 هم خبری نیست. سهامداران منتظر ورود کمیسیون اصل نود به این موضوع در آینده نزدیک باشند.

خبرنگار فارس در این زمینه پرسش هایی به سازمان بورس ارسال کرد که امروز پاسخ آن از سوی سازمان برای انتشار واصل شد.

*جزئیات اشتباه بزرگ چند ماه اخیر پیرامون مقدار سود نقدی پرداخت شده به سهامداران عدالت

اینکه گفته می گردد 10 درصد از سود سهام عدالت به جای مانده و به حساب مردم واریز نشده، صحت ندارد. در واقع مبلغ به جامانده بسیار کمتر از 10 درصد است و حدودا 94 درصد از سود به صورت نقدی به مردم پرداخت شده است. بعلاوه مابقی سود به این صورت است که حدود 4 درصد از آن به سبب افزایش سرمایه شرکت گل گهر سیرجان به تعداد سهام مردم افزوده شده و تعداد سهام مردم افزایش پیدا نموده است و حدود دو درصد به دلیل پرداخت نکردن سود از سوی شرکت مخابرات است. بنابراین طی دو مرحله در مرحله اول 50 درصد سود به مردم پرداخت شده است و حدود 44 درصد دیگر هم در مرحله دوم به مردم پرداخت شد. چهار درصد به صورت افزایش تعداد سهام و حدود 2 درصد هم همچنان پرداخت نشده است.

سازمان به وسیله مراجع حقوقی در راستای اخذ سود از شرکت مخابرات اقدام نموده است ، زیرا براساس قانون شرکت مخابرات مکلف بوده است که مبالغ را به حساب سهامداران واریز کند که تا به امروز این شرکت از واریز این وجوه سرپیچی نموده است. اگر شرکت مخابرات نیز سود را به حساب سپرده گذاری واریز کند، آن مبلغ دو درصد به جای مانده هم به مردم پرداخت خواهد شد.

در واقع این که بیان شده که تا به امروز 90 درصد سود سهام عدالت به حساب سهامداران واریز شد، بدین معنا بوده است که 90 درصد از مبالغ سود شرکت هایی که سهامشان در پرتفوی سهامداران است، مبلغ مورد نظر را به حساب سپرده گذاری پرداخت کردند، ولی سپرده گذاری حدودا 94 درصد از سود نقدی افراد را پرداخت کرد.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1520

به "سود سهام عدالت سال 98 واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سود سهام عدالت سال 98 واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید