سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری ها ایجاد می گردد

به گزارش مجله میهن 128، معاون عمرانی وزیر کشور درباره مشکل صدور پروانه ساختمانی و به روز نبودن آن گفت: یکی از مسائل امروز، طولانی بودن فرآیند صدور پروانه های ساختمانی در شهرداری ها است. به نظر می رسد راه اندازی سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری های سراسر کشور این مسئله را تا حدودی رفع کند.

سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری ها ایجاد می گردد

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

مهدی جمالی نژاد، معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان همیاری شهرداری ها و دهیاری های کشور در نمایشگاه رویدادهای فناورانه تا ثریا با تأکید بر اینکه باید با ابزارهای جدید، مسائل شهرداری ها و دهیاری ها را حل کنیم و نگاه نوینی به استفاده از ابزارهای جدید و فناورانه داشته باشیم، گفت: در حال تجهیز شهرداری ها به پهپادهای آتش نشانی هستیم و این موضوع یکی از نمادهای تبدیل دانش به فراوری ثروت است. شهرهای ما به سمت دانش بنیان شدن حرکت می نمایند.

او با اشاره به ظرفیت های علمی کشور در حوزه های هسته ای، نانو، رویان و … که در جهان به یکی از قطب های علمی تبدیل شده و حرفی برای گفتن داریم، گفت: باید در سایر بخش های اجتماعی و مالی نیز ظرفیت علمی را به کار بگیریم. به طور مثال، یکی از بحران هایی که داریم، مشکل پسماند است که باید با روینمودهای فناورانه نسبت به برطرف آن اقدام کنیم.

این مقام مسئول تأکید کرد: شهرداری ها و دهیاری ها در برابر فناوری های نوین مقاومت نمی نمایند. اگر در سال های گذشته شهرداری ها مخالف راه اندازی تاکسی های اینترنتی بودند، در حال حاضر این فناوری در تمام شهرها پیاده سازی شده است ولی همچنان مشکل پسماندها حل نشده، باقی مانده است.

وی اعلام نمود: متأسفانه شهرهای شمالی و ساحلی ما در بخش پسماند با مسائل حادی روبرو شده و در استان های گیلان و مازندران، این مشکل 50 تا 60 سال است که قابل حل نیست.

جمالی نژاد ادامه داد: به همین دلیل در کنار تکنولوژی های جدید مانند دستگاه های زباله سوز، باید بتوانیم نگاه های جدید و راهکار های نو و کم هزینه برای حل مشکل پسماند پیدا کنیم.

معاون عمرانی وزیر کشور درباره مشکل صدور پروانه ساختمانی و به روز نبودن آن گفت: یکی از مسائل ما، طولانی بودن فرآیند صدور پروانه های ساختمانی در شهرداری ها است. به دنبال آن هستیم تا راهکار هایی پیدا کنیم که تشریفات زائد صدور پروانه ساختمانی کم گردد.

وی گفت: اخیراً در بحث شهرهای هوشمند و الکترونیک ورود نموده ایم که بر این اساس، تمام فرآیندها الکترونیکی می گردد. در 9 کلانشهر، شهرداری ها به سمت صدور پروانه الکترونیک حرکت نموده اند. ما نیز در وزارت کشور 18 سامانه از جمله سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی طراحی نموده ایم و در حال طی کردن مراحل آزمایشی آن هستیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1122

به "سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری ها ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه یکپارچه صدور پروانه ساختمانی در شهرداری ها ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید