دلایل 80 درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود

به گزارش مجله میهن 128، سخنگوی ستاد اجرایی تبصره 14 بودجه با بیان اینکه تاکنون 80 درصد اعتراضات به قطع یارانه نقدی قانع کننده نبوده است، از آمادگی برای حذف میلیونی یارانه بگیران غیرنیازمند خبر داد.

دلایل 80 درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود

به گزارش مهر، حسین میرزایی در ارتباط زنده با بخش خبری 10:30 شبکه خبر درباره آخرین وضعیت قطع یارانه نقدی خانوارهای غیرنیازمند گفت: در این مرحله یارانه نقدی 100 هزار و 180 خانوار که حدود 400 هزار نفر از یارانه بگیران غیرنیازمند بودند، حذف شد و این افراد براساس همان شرایط و شاخص های قبلی یعنی دارایی، درآمد و هزینه مورد بررسی و شناسایی قرار گرفتند و تا روز سه شنبه 30 مهرماه پیامک قطع یارانه نقدی برای آنها ارسال خواهد شد.

وی با بیان اینکه تا الان فقط 9 درصد از کل جمعیتی که حذف شدند، اعتراض داشته و اعتراض شان را ثبت کرده اند، گفت: از بین افرادی که اعتراض خود را ثبت کردند، پس از بررسی مشخص شد که دلایل 80 درصد از معترضان به قطع یارانه نقدی قانع کننده نیست و حدود 20 درصد این افراد نیز دلایلی مانند ورشکستگی، بیماری و بیماری صعب العلاج و غیره را برای برقرار ماندن یارانه نقدی خانوارشان اعلام کردند؛ البته دلایل این افراد باید راستی آزمایی شود تا در صورت استحقاق دریافت یارانه نقدی، حقی از آنها تضییع نشود.

وی با بیان اینکه ثبت اعتراض فقط از سوی 9 درصد از خانوارهایی که یارانه شان قطع شده، بیانگر دقت بالا در شناسایی اقشار غیرنیازمند است، گفت: برخی از افرادی که یارانه آنها در شهریورماه قطع شده در فهرستی که از سوی وزارت کار به سازمان هدفمندی اعلام شده قرار نداشتند و مشمول حذف یارانه نبودند بلکه یارانه آنها به اشتباه قطع شده که پیگیر رفع مشکل این افراد هستیم.

میرزایی همچنین از شناسایی کامل اقشار غیرنیازمند خبر داد و گفت: براین اساس آمادگی داریم یارانه دهک های غیرنیازمند را بصورت میلیونی حذف کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 151

به "دلایل 80 درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایل 80 درصد معترضان قطع یارانه قانع کننده نبود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید