خواهرخوانده های تهران در مردم گرام! ، خاطره خانم بازیگر از همسایه ژاپنی اش، تعجب شهردار متروپلیس مونترال از پیشرفت های تهران

به گزارش مجله میهن 128، پنجمین قسمت از برنامه مردم گرام با اجرای نجمه جودکی شب گذشته روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

خواهرخوانده های تهران در مردم گرام! ، خاطره خانم بازیگر از همسایه ژاپنی اش، تعجب شهردار متروپلیس مونترال از پیشرفت های تهران

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای ارزان کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش باشگاه مجله میهن 128 پویا، پنجمین قسمت از برنامه مردم گرام با اجرای نجمه جودکی شب گذشته روی آنتن شبکه سه سیما رفت.

بهنوش بختیاری: رابطه ام با فضای مجازی محدود و تعریف شده است، همه دنبال نمایندگانم هوادار نیستند

در ابتدای این برنامه، بهنوش بختیاری که مهمان مردم گرام بود درباره شرایط حضورش در فضای مجازی گفت: شاید خیلی ها باور ننمایند ولی من بیرون از منزل اینترنت ندارم، وقتی سرکار هستم حتی به تلفن هم پاسخ نمی دهم و اساساً رابطه ام با فضای مجازی، رابطه محدود و تعریف شده ای است. آن قدری که شب ها وقت کمی را برای مطالعه نظرات مردم بگذارم و اگر کسی کار مهمی داشت به آن جواب بدهم، در همین حد.

بهنوش بختیاری که یکی از پرهوادارترین هنرمندان ایرانی در فضای مجازی است درباره تعداد دنبال نماینده هایش نیز گفت: اتفاقاً همه آن هایی که من را از فضای مجازی دنبال نموده اند، الزاماً هوادار من نیستند. بعضی برای اطلاع از اتفاقات خیریه و اکران های خصوصی و... من را در فضای مجازی دنبال نموده اند. بعضی نیز برای اطلاع از اخبار مربوط به من صفحه را دنبال نموده اند، که این دو گروه هوادار به حساب نمی آیند.

بهنوش بختیاری ادامه داد: من هرچند اهل تهران نیستم، ولی عاشق تهران هستم. آن قدری که شاید گلبول های تهران در خونم از گلبول های سفید خونم بیشتر است! ولی درباره تهران باید بگویم که در 10 سال اخیر پیشرفت فوق العاده ای داشته و زیباتر شده و مراکز فرهنگی، تفریحی و تجاری آن افزایش بسیار زیادی داشته.

خاطره خانم بازیگر از همسایه ژاپنی اش

بازیگر فیلم سینمایی من در ادامه برنامه گفت: نگاه ما به اقتصاد کشورمان در بعضی مواقع نادرست است. فرضاً بعضی مردم اصرار عجیبی دارند که در تمام زندگی اجناس خارجی استفاده نمایند. چند سال پیش همسایه ای ژاپنی داشتم که اقلام منزل خود را تماماً از ژاپن همراه آورده بود. حتی تنقلات و مواد غذایی را نیز از محصولات کشور خود استفاده می کرد. وقتی علت را جویا شدم گفت: کشور ما برای خودکفا شدن سال ها کوشش نموده، ما سال ها کوشیده ایم و برای رسیدن به آزادی و خودکفایی کشورمان بسیاری کوشش نموده اند و بسیاری خون داده اند. من برای پاسداشت آن همه کوشش و حفظ خودکفایی کشورم تمام کوششم را می کنم که از اجناس فراوری ژاپن استفاده کنم تا اقتصاد کشور خود را تقویت کنم.

بختیاری ادامه داد: بارها شد که با همین همسایه ژاپنی خود در تهران گردش می کردیم و او می گفت تصور مردم جهان نسبت به تهران، با واقعیت هایی که در تهران دیده می شود بسیار فرق می نماید. هنوز کسانی هستند که خیال می نمایند تهران شهری عقب افتاده است، درحالی که هر بار من به ایران می آیم پیشرفت و رشد در تهران را به طور ملموس می بینم.

بهنوش بختیاری در خاتمه گفت: تهران آرمانی من همین تهرانِ الآن با شرایط امروز است ولی بدون ترافیک و آلودگی. البته بخشی از این مسائل هم به خود ما برمی شود، وقتی که دائماً درد فقرا را به بقیه یادآوری می کنیم، شایسته نیست خودمان سوار بر ماشین لوکس چند صد میلیون تومانی بشویم. خود من ماشین ندارم، چرا که معتقدم وقتی همسرم خودرو دارد، نیازی نیست که من هم ماشین داشته باشم.

تعجب شهردار متروپلیس مونترال از پیشرفت های تهران

در ادامه برنامه، شهرام گیل آبادی رئیس مرکز ارتباطات و امور بین المللی شهرداری تهران ضمن اعلام این نکته که تهران بیش از 4000 مکان دیدنی که جنبه فرهنگی هنری دارند در خود جای داده است، ادامه داد: مدتی قبل وقتی شهردار متروپلیس مونترال به تهران آمده بود، به من گفت می خواهم اعتراف کنم که وقتی می خواستم به تهران بیایم گمان می کردم قرار است به شهری عقب افتاده بروم که در مدت حضور در آن قطعاً مسائلی برایم پیش می آید. ولی الآن می خواهم اعتراف کنم که باور نمی شود که تهران این قدر پیشرفته باشد.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران ادامه داد: هرچند که تهران بیست و پنجمین شهر بزرگ جهان و بیست و هفتمین شهر پرجمعیت جهانست، ولی آمار دیگری که شاید مردم از آن آگاه نباشند این است که تهران جزو 10 شهر توسعه یافته ای است که در 10 سال اخیر در مجامع جهانی مطرح شده است.

شهرام گیل آبادی ضمن اشاره به موضوع دیپلماسی شهری در سال های اخیر گفت: شهردار وین که چندی قبل مهمان تهران بودند، هنگام بازدید از پل طبیعت وقتی متوجه شدند که طراح این پل یک بانوی 27 ساله ایرانی است، با تعجب پرسیدند شما چطور به یک جوان برای چنین طرح بزرگی اطمینان کردید؟!

تهران رکود ساخت مترو در جهان را شکسته است

گیل آبادی ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که باعث شد شهردار وین به تهران بیاید، این بود که وینی ها یکی از شهرهای صاحب سبک در ساخت مترو در جهان هستند. از طرفی هم رکورد ساخت مترو در طول یک سال 13 کیلومتر بود که اختیار شهر مسکو است. ولی شهرداری تهران در ساخت 33 کیلومتر مترو در یک سال این رکورد را جابجا کرد و شهردار وین به تهران آمد تا متروی شهر ما را از نزدیک ببیند.

گیل آبادی ادامه داد: در حال حاضر حدود 30 قرارداد همکاری و 22 خواهرخواندگی میان تهران و شهرهای مطرح جهان منعقدشده است و به این ها باید افزود همکاری های نظیر همکاری تهران و وین درزمینه پروژه ال آر تی. در کنار این هم باید از احترام به اقوام مختلف ایرانی در شهر تهران یاد کنیم که زیباترین نمادهای هر شهر و قوم ایرانی در بوستان مینیاتور تهران ساخته شده که هم وطنان عزیز را به تماشای این بوستان دعوت می کنم.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین المللی شهرداری تهران در خاتمه این بخش از برنامه گفت: سفیر فنلاند در ایران یک بار به من گفت من پیش از حضور در ایران، سفیر فنلاند در اتریش بودم و گمان می کردم که پایتخت اتریش سرسبزترین پایتخت جهان باشد، ولی وقتی به تهران آمدم هرروز کارگرانی را می دیدم که در حال ساخت پروژه های فضای سبز هستند و صبح و عصر مشغول گل آرایی و آبیاری گیاهان هستند. و وقتی که متوجه شدم میانگین بارش در تهران یک پنجم شهرهای معمولی جهانست، ولی سرانه فضای سبز در تهران17 متر است، از این حجم فضای سبز تعجب کردم و به نظرم تهران سبزترین پایتخت جهان به لحاظ عملکرد نیروی انسانی در حوزه فضای سبز است.

مهران دوستی صدای ماندگار مردم ایران بود

گیل آبادی که سابقه مدیریت در رادیو را نیز دارد و از دوستان صمیمی مرحوم مهران دوستی بوده است، در خاتمه برنامه درباره او گفت: مهران دوستی صدای مردم ایران بود و مردم کشورمان خاطرات خوش پیروزهای سال های دفاع مقدس را که با صدای مهران دوستی می شنیدند هیچ گاه از یاد نخواهند برد. او نفس به نفس با مردم ایران همراه بود و در گمنامی چهره، با صدای خود تصویری ماندگار برای مردم ایران به یادگار گذاشت.

برنامه مردم گرام با اجرای نجمه جودکی امشب(دوشنبه) نیز با حضور آرش میراسماعیلی و علی خسروی با موضوع ورزش همگانی حدود ساعت 23 روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 17 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 383

به "خواهرخوانده های تهران در مردم گرام! ، خاطره خانم بازیگر از همسایه ژاپنی اش، تعجب شهردار متروپلیس مونترال از پیشرفت های تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خواهرخوانده های تهران در مردم گرام! ، خاطره خانم بازیگر از همسایه ژاپنی اش، تعجب شهردار متروپلیس مونترال از پیشرفت های تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید