حمله ارتش ترکیه به شمال عراق، تخلیه 47 منطقه مسکونی

به گزارش مجله میهن 128، رسانه ها از تخلیه ده ها منطقه مسکونی در کردستان عراق در روزهای گذشته و به دنبال حملات هوایی ترکیه به این مناطق خبر دادند.

حمله ارتش ترکیه به شمال عراق، تخلیه 47 منطقه مسکونی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش فارس، در نتیجه حملات هوایی ترکیه در 37 روز گذشته به شمال عراق درمجموع 47 روستا در کردستان عراق خالی از سکنه شده اند.

وبگاه احوال به نقل از نماینده حزب حاکم دمکرات کردستان (PDK) نوشت که ارتش ترکیه و نیروهای ارتش آزاد سوریه (FSA) با ورود به روستاهای خالی از سکنه در شمال عراق چوب درختان مناطق را بریده و به شرکت های چوب فروشی در ترکیه می دهند. این قانونگذار کردستان عراق گفت که در روستاهای تخلیه شده، نیروهای ترکیه شروع به ایجاد ایست، بازرسی و استقرار وسایل نقلیه زرهی مبادرت نموده اند.

این در حالی است که در روزهای اخیر حملات هوایی ترکیه بر روی یک تپه راهبردی در متینا متمرکز شده و شهرک های غیرنظامی نیز هدف حمله قرار گرفته اند. این گزارش حاکیست، حدود 185 کیلومتر مربع از درختان میوه در متینا سوزانده شده، گله های دام متعلق به روستاییان کرد عراق از بین رفته و زمین های زراعی آتش زده شده اند.

ترکیه عملیات کنونی خود را در دهوک در 24 آوریل (شنبه 4 اردیبهشت) شروع نموده و مدعی است که این عملیات پایگاه های نظامی حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) را هدف قرار می دهد، با این حال روستاییان در منطقه از هدف قرار دریافت شهرک های غیرنظامی اطلاع داده اند.

ترکیه مدعی است که تروریست های پ ک ک از مناطق کوهستانی در شمال عراق به عنوان کمین گاه برای انجام عملیات نظامی علیه ارتش ترکیه استفاده می نمایند. گروه پ ک ک که در 35 سال گذشته با دولت آنکارا در تقابل نظامی است از سوی ترکیه، آمریکا و اتحادیه اروپا به عنوان گروه تروریستی شناخته می گردد. ترکیه می گوید که شبه نظامیان پ ک ک مسئول مرگ بیش از 40 هزار نفر از شهروندان ترکیه از جمله زنان و بچه ها هستند.

وزیر کشور ترکیه در روزهای گذشته از حملات پهپادی گروه تروریسته پ ک ک به مواضع ارتش ترکیه اطلاع داد.

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 تیر 1400 بروزرسانی: 2 تیر 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1272

به "حمله ارتش ترکیه به شمال عراق، تخلیه 47 منطقه مسکونی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله ارتش ترکیه به شمال عراق، تخلیه 47 منطقه مسکونی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید