توافق روسیه و ترکیه بر تمرکز تلاشها برای کاهش وخامت اوضاع در ادلب

به گزارش مجله میهن 128، وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرد، در نتیجه رایزنی های مقامات روسی و ترکیه ای، دو طرف بر لزوم تمرکز بر کاهش وخامت اوضاع در جبهه زمینی و ادامه مبارزه با تروریست های شناخته شده در منطقه کاهش تنش ادلب تأکید کردند.

توافق روسیه و ترکیه بر تمرکز تلاشها برای کاهش وخامت اوضاع در ادلب

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله میهن 128 به نقل از خبرگزاری تاس، نمایندگان دیپلماتیک و نظامی روسیه و ترکیه در جریان رایزنی ها درباره اوضاع کنونی در منطقه کاهش تنش ادلب سوریه در آنکارا، مجدداً تمرکز خود را برای کاهش وخامت اوضاع در جبهه زمینی، ضمن ادامه مبارزه با تروریست هایی که از سوی شورای امنیت سازمان ملل به این عنوان شناخته شده هستند، تأکید کردند.

وزارت خارجه روسیه امروز، شنبه با انتشار بیانیه ای با اعلام این مطلب، یادآوری نموده است که در این رایزنی ها هیئت روسی شامل الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور در امور سوریه و سرگئی ورشینین معاون وزیر امور خارجه و همچنین نمایندگان وزارت دفاع روسیه بود و ریاست هیئت ترکیه ای هم بر عهده سادات اونال معاون وزیر امور خارجه این کشور قرار داشت.

در این بیانیه آمده است: به منظور دستیابی به تثبیت پایدار شرایط در منطقه کاهش تنش ادلب، بر اساس اطمینان از اجرای کامل توافقات مربوط به 4 ماه مه 2017 و یادداشت تفاهم مربوط به 17 سپتامبر 2018 بین روسیه و ترکیه، اقدامات مشخصی در نظر گرفته شده است. بر این اساس هر دو طرف موافق هستند که تمرکز اقدامات باید برای کاهش وخامت اوضاع در جبهه زمینی باشد و در عین حال ضروری است تا مبارزه با تروریست هایی که توسط شورای امنیت سازمان ملل به این عنوان شناخته شده اند ادامه یابد و همچنین برای محافظت از جان غیرنظامیان ساکن و پیرامون منطقه کاهش ادلب و ارائه یاری های اضطراری بشردوستانه به همه نیازمندان، اقدامات لازم انجام گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 450

به "توافق روسیه و ترکیه بر تمرکز تلاشها برای کاهش وخامت اوضاع در ادلب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توافق روسیه و ترکیه بر تمرکز تلاشها برای کاهش وخامت اوضاع در ادلب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید