ترامپ با خطر قطع مهمترین جریان درآمدش روبرو است

به گزارش مجله میهن 128، همچنان که دونالد ترامپ در محاکمه از بابت دومین استیضاحش در کنگره واقع شده است، بنا به گفته یک منبع آگاه با یک تهدید بالقوه دیگر علیه گل سر سبد دارایی هایش روبرو است که ممکن است بزرگترین جریان درآمد وی را متوقف کند.

ترامپ با خطر قطع مهمترین جریان درآمدش روبرو است

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به نقل از ان.بی.سی نیوز، این تهدید علیه یک شراکت به شدت پرسود املاک که باعث درآمدی چشمگیر برای سازمان ترامپ می شود مطرح شده و باعث تشدید فشارها بر این رئیس جمهور سابق همچنان که تجارت او در حوزه املاک و هتل در روبروه با بدهی هنگفت و کاهش شدید درآمدها، عمدتا به سبب همه گیری کروناویروس به مشکل خورده، شده است.

این شراکت مربوط به دو ساختمان تجاری رده بالا - یکی در خیابان ششم نیویورک و دیگری در مرکز سان فرانسیسکو - بوده و به تنهایی پرسودترین دارایی در امپراتوری ترامپ به حساب می آید. سازمان ترامپ صاحب 30 درصد سهام این ساختمانها بوده در حالی که شریک آن یعنی شرکت وورنادو ریلتی تراست، یک شرکت املاک بزرگ شهر نیویورک، صاحب 70 درصد از سهام آن است.

اما حالا استیون راث، رئیس و بنیانگذار قدرتمند وورنادو، بنا به گفته یک شخص آگاه، مسدود کردن جریان درآمدی ترامپ از این شراکت را در نظر دارد. یک چنین اقدامی ممکن است سبب قطع رسیدهای پول سازمان ترامپ شده و ترامپ را مجبور به فروختن سهامش به شرکت وورنادو با تخفیف کند و برای او یک عایدی کوچکتر باقی گذاشته و یک منبع درآمد حیاتی او را از بین ببرد.

اریک ترامپ، پسر دونالد ترامپ دریک مصاحبه از پاسخ به سوالهایی درباره مساله شرکت وورنادو خودداری کرد. او که معاون رئیس سازمان ترامپ است، گفت: ما شدیدا به این دو ساختمان افتخار می کنیم. آنها دو عدد از بهترین دارایی های تجاری هر کجای جهان هستند.

وال استریت ژورنال نخست در این خصوص گزارش کرد که راث در حال بررسی راه هایی برای خارج شدن از شراکت با ترامپ از جمله مسدود کردن جریانهای درآمدی مربوط به این شراکت است. شرکای کنترل کننده در این چنین معاملاتی آزادی عمل زیادی برای اداره عملیاتهایشان آنطور که مناسب ببینند، دارند.

ترامپ بیش از یک دهه است که مالک سهام مربوط به این دو ساختمان بوده و طبق گزارش مجله فوربس، ارزش سهام اقلیت او اخیرا 784 میلیون دلار برآورد شده در حالی که سهم بدهی ترامپ از این ساختمانها 445 میلیون دلار برآورد شده است.

تقریبا 400 میلیون دلار از بدهی که بخشی از آن از سوی هتل بین المللی ترامپ در واشنگتن دی.سی و باشگاه گلف ترامپ نشنال دورال در میامی پشتیبانی شده، موعد پرداختش در سال 2023 شروع می شود. در حالی که فروختن سهم شراکتش به شرکت وورنادو به تخفیف این بدهی کمک می کند، به دست آوردن دلارهای این سهم اهمیت زیادی دارد.

درآمد ناشی از تملک شراکتی سازمان ترامپ بر این دو ساختمان با شرکت وورنادو با توجه به تبعات اقتصادی مرتبط با همه گیری کووید-19 که گریبان دیگر املاک او را گرفته، اهمیت زیادی دارد. بر اساس سوابق فدرال دارایی های ترامپ که ماه گذشته میلادی ثبت شدند، عمده املاک او با کاهش درآمد روبرو شده اند.

کارشناسان می گویند او برای حفظ دارایی هایش از جمله هتل بین المللی ترامپ در واشنگتن دی.سی یا تفرجگاه مارالاگو در فلوریدا نیاز به حجم پول هنگفتی دارد.

به گفته منبع آگاه، ایده مسدود کردن جریانهای درآمد توسط وورنادو در شراکت با ترامپ اخیرا در پی اغتشاش ششم ژانویه در کنگره و همچنین تلاشهای ناموفق سال گذشته میلادی برای فروختن ساختمانها به ارزش حدودا پنج میلیارد دلار یا ری فاینانس آنها مطرح شده است. برخی بانکهای شریک با ترامپ نیز اخیرا روابطشان را با او قطع کرده اند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 اسفند 1399 بروزرسانی: 22 اسفند 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1093

به "ترامپ با خطر قطع مهمترین جریان درآمدش روبرو است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ با خطر قطع مهمترین جریان درآمدش روبرو است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید