بیانیه گام دوم مبنای فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است

به گزارش مجله میهن 128، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: بیانیه گام دوم مبنای حرکت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده فعالیت شوراست.

بیانیه گام دوم مبنای فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است

به گزارش گروه دانشگاه مجله میهن 128، به نقل شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در دومین روز از سفر خود به کشور روسیه با ویچسلاو آلکسویچ نیکونوف رئیس کمیسیون علوم و آموزش دومای روسیه دیدار و مصاحبه کرد.

در این دیدار که سنایی سفیر ایران در فدراسیون روسیه نیز حضور داشت؛ عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن تبیین جایگاه این شورا در سیاستگذاری علم و فناوری کشور ایران توضیحاتی پیرامون اسناد مصوب این شورا نظیر نقشه جامع علمی کشور ارائه کرد.

همچنین عاملی در این جلسه ضمن تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی به عنوان مبنای حرکت دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی از این بیانیه به عنوان محور اصلی برای به روزرسانی اسناد مصوب در آینده فعالیت این شورا نام برد.

گام دوم افق نگاه برنامه ریزی برای 40 سال آینده را دنبال می کند، این بدین معناست که زمان برنامه ریزی های کلان از 20 سال به 40 سال افزایش پیدا خواهد کرد و برنامه های پنج سال توسعه فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تابع آن خواهد بود.

نیکونوف در این دیدار با اشاره به اهتمام کمیته آموزش دوماً به اهمیت انسان بیش از فناوری به تشریح برنامه های تدوین شده و قوانین دوماً در این حوزه پرداخت و افزایش متخصصین IT در روسیه از 50 هزار نفر به 500 هزار نفر را یکی از بارزترین این سیاست ها خواند.

در این دیدار سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه، خوانساری معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی و امیری نیا مشاور بین الملل دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی عاملی را همراهی می کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 261

به "بیانیه گام دوم مبنای فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه گام دوم مبنای فعالیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در آینده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید