اگر استراماچونی برگردد قانون باید برای همه باشگاه ها عوض گردد

به گزارش مجله میهن 128، رئیس کمیته معین شرایط فدراسیون فوتبال گفت: اگر باشگاه استقلال اصرار به بازگرداندن استراماچونی دارد، باید قانون منع استفاده از خارجی ها برای همه باشگاه ها از درجه اعتبار ساقط گردد.

اگر استراماچونی برگردد قانون باید برای همه باشگاه ها عوض گردد

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، جمشید نورشرق در واکنش به اظهارات افشین پیروانی درباره منع جذب بازیکنان خارجی در لیگ برتر فوتبال و لزوم داشتن نگاه تخصصی به تصمیم گیری ها گفت: اگر در هر موضوعی نگاه تخصصی باشد، عواقب کمتری دارد. هر تصمیمی بگیریم شاید تبعاتی داشته باشد که خوشایند نباشد. منع مربی و بازیکن خارجی لابد برای هیات رئیسه سازمان لیگ یکسری مبانی داشته که به این جمعبندی رسیده اند. این تصمیمات قبلا هم در فوتبالمان سابقه داشته است.

وی که با رادیو تهران مصاحبه می کرد، اضافه نمود: اگر استفاده از بازیکن و مربی خارجی را ممنوع کنیم و باعث گردد قیمت بازیکن و مربی داخلی افزایش یابد حتما امر نامعقولی است و باید جلوی آن تصمیم گرفته گردد. حتما فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید تمام امکان خود را به کار بگیرند که تصمیمشان چنین نتیجه ای در پی نداشته باشد چون فشار زیادی به باشگاه ها می آید و بازار جابجایی را دچار تلاطم می نماید.

رئیس کمیته معین شرایط درباره اصرار باشگاه استقلال برای بازگرداندن آندره استراماچونی باوجود وضع قانون منع استفاده از مربی و بازینک خارجی، اظهار کرد: موضوع خیلی ساده است. یک زمانی می خواهیم افکار عمومی را جهت بدهیم و موج رسانه ای ایجاد کنیم و یک زمانی به حقیقت توجه می کنیم. حقیقت این است قبل از اینکه بحث بازگشت استراماچونی و اختلاف مدیر با سرمربی استقلال رسانه ای گردد، این تصمیم در سازمان لیگ گرفته شده است. شاید آن زمان این خبر جذابیت رسانه ای نداشته است. این تصمیم بعدا مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شد.

نورشرق توضیح داد: در این فاصله اتفاقاتی رخ داد. هدفگذاری از وضع این قانون نه استقلال و نه پرسپولیس بلکه برای فوتبال کشور بوده است. از قضا این قانون همزمان شد با ادعای به کارگیری استراماچونی. خواهشم از مدیران استقلال این است خودشان باتوجه به علم و آگاهی که به شرایط باشگاه دارند باید به مرجع بالا دست خود یعنی وزارت ورزش نگاه نمایند. اینها مدیران منصوب وزیر ورزش هستند.

وی گفت: روز گذشته معاون وزیر ورزش گفت که از نظر ما این تصمیم (منع به کارگیری بازیکن و مربی خارجی) پابرجاست. مالک یا صاحب امتیاز تیم بر این عقیده است. آیا مدیران منصوب این مرجع می توانند تصمیم دیگری بگیرند و به طرفداران القا نمایند کعبه آمال به بازگرداندن استراماچونی است و بقیه نمی گذارند؟ این کار صحیحی نیست. اگر اصرار دارند از استراماچونی استفاده نمایند باید تقاضا بدهند و مرجعی که مصوبه را گرفته آنرا برای تمام باشگاه ها از درجه اعتبار ساقط کند نه یک باشگاه. باید بگویم فدراسیون فوتبال به صورت پرفشار دنبال این نیست که استراماچونی نیاید.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 مهر 1399 بروزرسانی: 30 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 811

به "اگر استراماچونی برگردد قانون باید برای همه باشگاه ها عوض گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر استراماچونی برگردد قانون باید برای همه باشگاه ها عوض گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید