افزایش اختلافات میان احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از برگزاری اعتراضات علیه دولت

به گزارش مجله میهن 128، در حالی که حزب جمعیت علمای اسلام از برگزاری یک اعتصاب فراگیر علیه دولت اسلام آباد سخن می گوید، اختلافات میان احزاب اپوزیسیون باز هم افزایش پیدا کرد.

افزایش اختلافات میان احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از برگزاری اعتراضات علیه دولت

به گزارش دفتر منطقه ای مجله میهن 128 به نقل از داون نیوز، به دنبال مخالفت حزب مردم با اعتراض و اعتصاب خیابانی علیه دولت اسلام آباد، حزب جمعیت علمای اسلام که پیشنهاد دهنده این اعتراضات بود انتقاد از حزب مردم را شروع کرد.

حافظ احمد سخنگوی حزب جمعیت علمای اسلام در این خصوص گفت: بعضی از سران حزب مردم در زندان هستند و می خواهند آزاد شوند، بعضی دیگر نیز آزاد هستند و تمایلی به زندانی شدن ندارند به این ترتیب آنها با هر مساله سیاسی برخورد می نمایند و نظر مشخصی ارائه نمی نمایند.

وی توضیح داد: سیاست دوگانه حزب مردم نسبت به اعتراضات گسترده پیش رو باعث شده تا شرکت نمایندگان در اعتراضات نیز با شک و تردید روبرو شوند.

در دیگر سو حزب مردم، سران جمعیت علمای اسلام را به سواستفاده از دین و باور مردم در حوزه سیاست متهم نموده است.

مسئولین حزب مردم معتقدند جمعیت علمای اسلام که خود را یک حزب مذهبی می داند از اعتقادات مردم به نفع خود استفاده می نماید.

پیش از این بلاول بوتو زرداری به صراحت اعلام نموده بود: علاقه ای به برگزاری اعتراضات خیابانی علیه هیچ دولتی ندارم و در اعتراضات خیابانی حزب جمعیت علمای اسلام نیز شرکت نمی کنم.

این در حالی است که حزب نواز قصد حمایت از اعتراضات خیابانی پیش رو را دارد با این حال به نظر می رسد عدم اتحاد احزاب اپوزیسیون تاثیرات منفی فراوانی بر نتیجه این اعتراضات داشته باشد.

پیش از این فضل الرحمان چندین بار در متحد کردن احزاب اپوزیسیون ناکام مانده و در انتخابات سال گذشته نیز شکست سختی متحمل شده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 62

به "افزایش اختلافات میان احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از برگزاری اعتراضات علیه دولت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش اختلافات میان احزاب اپوزیسیون پاکستان پیش از برگزاری اعتراضات علیه دولت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید