اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیرمجموعه ماک در آمریکا

به گزارش مجله میهن 128، کارگران 6 کارخانه زیرمجموعه خودروسازی ماک آمریکا دست به اعتصاب زدند؛ این احتمال وجود دارد تولید در یکی از این شرکت ها متوقف و 3500 کارگر بیکار شوند.

اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیرمجموعه ماک در آمریکا

به گزارش گروه مالی مجله میهن 128 به نقل از سی ان بی سی، در حالی که اعتصاب بی سابقه 3500 کارگر ساعتی در 3 ایالت آمریکا همچنان ادامه دارد، روز دوشنبه اتحادیه کارگران خودروسازان و شرکت ولو، مالک برند کامیون ماک، قرار است به مذاکره در مورد قرارداد ها ادامه دهند.

کارگران 6 کارخانه، شامل شرکت اصلی ماک در پنسیلوانیا و کارخانه های موتورسازی و کنترل آلایندگی آن در مرینلند، به دنبال اتمام قرارداد خود در 1 اکتبر، در 12 اکتبر اعتصاب خود را آغاز کردند.

پس از این که قرارداد ها چندین بار به صورت کوتاه مدت تمدید شدند، 2 طرف نتوانستند به یک توافق دست پیدا کنند و این به آغاز اولین اعتصاب در شرکت یوای دابلیو-ماک، در 35 سال اخیر، منجر شد.

ری کوری، رییس دپارتمان وانت های سنگین و معاون مالی یوای دابلیو، در نامه ای به رییس امور اداری کامیون سازی ولوو در شمال آمریکا، ویلیام واترز، نوشت: ما از این ناامید شده ایم که شرکت قبل از 1 اکتبر و قبل از منقضی شدن قرارداد های قبلی، در جلسات متعددی که برگزار شد، نتوانست پیشنهاد قابل توجهی ارائه کند.

جان مایس، سخنگوی ولوو، گفت: به علت تاثیری که اعتصاب ها بر کارخانه هاگرزتون ماک گذاشته است، تولید در این کارخانه 1.6 میلیون فوت مربعی متوقف خواهد شد و 3000 کارگر موقتا بیکار می شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 155

به "اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیرمجموعه ماک در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتصاب کارگران 6 کارخانه زیرمجموعه ماک در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید