اشرف غنی: طالبان در کشتار مردم بی گناه دست دارد

به گزارش مجله میهن 128، رئیس جمهور افغانستان در واکنش به انفجار های اخیر در کابل اظهارداشت که طالبان به آمدن صلح در این کشور باوری ندارد و سبب پیچیدگی شرایط می شود.

اشرف غنی: طالبان در کشتار مردم بی گناه دست دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در واکنش به حملات طالبان و انفجار های اخیر در شهر کابل گفت که این حملات را محکوم می کند.

وی اظهارداشت که طالبان با بهانه جویی پی در پی از مذاکرات صلح اجتناب می کند.

اشرف غنی ادامه داد: این گروه با تشدید خشونت در افغانستان ثابت کرده است که باور به آمدن صلح ندارد و در کشتار مردم بی گناه دست دارد.

رئیس جمهور افغانستان تاکید کرد که استفاده از خشونت بدترین رویکردی است که طالبان در اختیار گرفته است و سبب پیچیده شدن و تداوم بحران در افغانستان می شود.

پایتخت افغانستان دستکم در دو ماه اخیر همواره صبح را با انفجار و ترور های هدفمند آغاز کرده است.

دولت افغانستان و طالبان یکدیگر را متهم می کنند که برای تخریب فرایند صلح و تظلم خواهی از جامعه جهانی چنین اقداماتی را انجام می دهند.

امروز چهارشنبه 22 بهمن نیز در پی وقوع سه انفجار که در کمتر از یک ساعت در کابل به وقوع پیوست دستکم دو نفر کشته و هفت تن دیگر زخمی شدند.

گزارش مؤسسه تحقیقاتی گالوپ نیز پیش از این افغانستان را ناامن ترین کشور جهان اعلام کرده بود و براساس این گزارش افغانستان پایین ترین امتیاز را در شاخص قانون و نظم دریافت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 اسفند 1399 بروزرسانی: 21 اسفند 1399 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1092

به "اشرف غنی: طالبان در کشتار مردم بی گناه دست دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اشرف غنی: طالبان در کشتار مردم بی گناه دست دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید