آغاز پرداخت یک میلیارد دلار از بدهی کره جنوبی به ایران خبرنگاران

به گزارش مجله میهن 128، رییس کل بانک مرکزی گفت: پولی که بانک مرکزی از کره جنوبی طلب دارد هفت میلیارد دلار است، اما قرار شده که پرداخت ها حداقل با یک میلیارد دلار آغاز شود.

آغاز پرداخت یک میلیارد دلار از بدهی کره جنوبی به ایران خبرنگاران

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، عبدالناصر همتی امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره توافق ایران و کره جنوبی در زمینه انتقال منابع ارزی اضافه کرد: کره جنوبی خود خواستار مذاکره برای پرداخت شده است و راه را به آنها نشان داده ایم و دستور پرداخت صادر شده، بنابراین هر زمانی که بخواهند این پرداخت انجام می شود و چنانچه پرداخت عملیاتی نشود، پیگیری های لازم انجام خواهد گرفت.

همتی گفت: باید با توافق به جلو پیش برویم و دید که براساس توافق چگونه می توان اقدام مربوطه را با موفقیت به خاتمه رساند.

رییس کل بانک مرکزی گفت: مذاکرات گسترده با کشورهایی مانند عمان، ژاپن، عراق و کره را آغاز کرده ایم، اکنون فضای بهتری حاکم شده و کارها بتدریج پیش خواهد رفت.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کشورها قادر به دریافت مجوز افک بوده اند یا خیر گفت: این موضوع مشکل آنهاست و ارتباطی به ما ندارد.

رئیس کل بانک مرکزی و سفیر کره جنوبی در ایران، در جلسه ای که به درخواست سفارت کره جنوبی برگزار شد، در زمینه نحوه جابجایی و مصرف بخشی از منابع بانکی ایران در کره جنوبی به تازگی توافق کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: mh128.ir شناسه مطلب: 1139

به "آغاز پرداخت یک میلیارد دلار از بدهی کره جنوبی به ایران خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز پرداخت یک میلیارد دلار از بدهی کره جنوبی به ایران خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید